Розміри судових зборів за подання заяв до суду у 2023 році

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», який набрав чинності з 1 січня 2023 року, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 гривень. 

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, — у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання фізичною особою до суду позовної  заяви:

  • майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру ПМ для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);
  • немайнового характеру доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);

Судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складатиме — 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  — 1073,60 грн. За заяву про поділ майна при розірванні шлюбу доведеться заплатити 1 % вартості позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше трьох його розмірів  розмірів для працездатних осіб  — не менше 1073,60 грн та не більше 8052 грнї.

0,2 розміру прожиткового мінімуму —  536,80 грн  — сплачуватимуть фізичні працездатні  особи за подання до суду  таких заяв:

  • у справах окремого провадження;
  • про забезпечення доказів або позову;
  • про перегляд заочного рішення;
  • про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
  • про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
  • про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду;
  • про роз’яснення судового рішення, які подано.

Розгляд заяви про видачу судового наказу обійдеться у 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 268,40 грн, а за скасування такого наказу доведеться сплатити 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  — 134,2 грн.

За заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України встановлено судовий збір  у  0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  — 536,80 грн.

Подання апеляційної скарги на рішення суду обійдеться 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги; касаційної — 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

А от подання фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду коштуватиме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме — 536,80 грн).

За повторну видачу копії судового рішення доведеться сплатити 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу —  8,05 грн.

Керуючий Адвокатським бюро

Адвокат Максим Хартов

 

0 ответы

Ответить

Хотите принять участие в обсуждении?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *