Пенсія: чи можна отримати виплати померлого родича, якщо немає свідоцтва про смерть

Згідно зі статтею 52 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, яка належала пенсіонеру, що помер, виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті.

У тому числі сума пенсії виплачується непрацездатним членам сім’ї (зазначено у частині другій статті 36 цього закону), які перебували на його утриманні, незалежно від того, чи проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали.

У разі відсутності медичного висновку про причину смерті або медичної довідки, в якій констатується факт смерті та неможливості надання даних документів у відділ державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації смерті, справа про встановлення юридичного факту смерті вирішується у судовому порядку (наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні» від 18.10.2000 р. № 52/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.10.2000 р. за № 719/4940).

Члени сім’ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії загиблого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, тобто після того, як спадкоємцем подано заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори.

У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

Керуючий Адвокатським бюро

Адвокат Максим Хартов

 

0 ответы

Ответить

Хотите принять участие в обсуждении?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *